Alaki szemle és menetgyakorlat 2018

Az Adyligeti Rendészeti Szakgimnáziumban 2018. szeptember 28-án 184 fő első évfolyamos rendőr, és 64 fő katasztrófavédelmi tanuló eredményesen hajtotta végre az alaki szemlét.   A szemle elöljárója Dr. Sóti Kálmán r. ezredes úr az Adyligeti Rendészeti Szakgimnázium igazgatója értékelésében megfelelőnek minősítette a bemutatott alaki mozgásokat és az elméleti tudásról tanúskodó szóbeli feleleteket. A szemle után tanulóink szakaszonként indultak a tanintézetünkben már hagyománnyá vált menetgyakorlatra. A 10 km-es gyakorlat során eredi- turistaútvonalon, műúton, illetve nagyon meredek, változatos terepviszonyok között vezetett az út a sikerhez. A nehéz terep nagy kihívást jelentett, de tanulóink két óra alatt, sérülésmentesen és jó hangulatban teljesítették a távot. A másodéves szakaszparancsnokok biztosították az útvonalat és támogatták elsőéves társaikat a menetgyakorlat végrehajtásában.

Gratulálunk minden résztvevőnek.

(Bányik Anita)